Mine Alpar

Mine Alpar

Mine Alpar

Festival Direktörü

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde öğrenim gördü. San Diego State Üniversitesi ve UC Berkeley Üniversitelerinde Business English ve Business Administration sertifika programlarını tamamladı. Üç yıl Amerika da yaşadı. Çukurova Holding’de başlayan çalışma hayatına, THY kabin memurluğu ile devam etti. THY da görev yaparken başlayan dünyayı gezme heyecanı, Bilişim ve Telekomünikasyon Endüstrisinde aldığı görevler ve son yıllarda fotoğrafçılık yaparken de devam etti. IBM Çözüm ortaklığı şirket yöneticiliği yaparken, bir yandan da Uluslararası Fuarları dolaşıp şirkete yeni mümessillikler kattı. Son çalıştığı şirket olan Turkcell’de Pazarlama Direktörü olarak görev alırken beraberinde Türkiye’nin ilk NYSE halka arz projesinde yer aldı.

Uzun yıllar potansiyelini ve sınırlarını keşfedip, geliştirmek üzere farklı ülkelerde çeşitli eğitimler aldı, eğitimler verdi. Ayrıca Performans Koçları yetiştirdi. Fotoğrafçılık, Öykü Yazarlığı ve Oyunculuk üzerine birçok atölyeye katıldı. Ulusal ve uluslararası karma sergilerde fotoğrafları sergilendi ve yarışmalarda fotoğrafları ödüllendirildi. İz TV de yayınlanan “İstanbul 365 ve Foto Maraton Berlin” belgesellerine yönetmenlik yaptı.

2019 yılından bu yana Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünde eğitim almaktadır. Şimdiye kadar iki kısa film ve bir video essay yönetmen ve yapımcılığı gerçekleştirmiştir.